בעידן של היום עם התקדמות הטכנולוגיה קשה מאוד לעקוב אחר כל השינויים והשדרוגים שעוברים המוצרים המוכרים לנו ולא מעט פעמים התכונות החדשות נשמעות לנו כמו סינית. נביא לכם כאן סקירה השופכת אור על הבחירה שכולם מתלבטים לגביה, כאשר באים לבחור מצלמות אנגוליות או IP.

קודם כל, נתחיל מהדבר שמהווה הרבה פעמים את הקריטריון המכריעה בבחירת המוצרים, המחיר.

מצלמות אנלוגיות זולות יחסית בהשוואה למצלמות IP. מצלמות IP בנויות על תשתית אינטרנט, לאומת מצלמות אנלוגיות שעובדות על תשתית פואקסאלית. בגלל צורת תקשורת זו, מצלמות IP בנוות בצורה כזו שהן קצת יותר יקרות בגלל סוג החיבורים ועוד משתנים שנסקור בהמשך.

איכות התמונה: מצלמות IP מצליחות לייצר איכות תמונה חדה יותר מכיוון שהמידע עובר בכל הרשת, כך שלאחר עיבוד התמונה בהזרמת המידע בכבל רשת.  מצלמות אנלוגיות מחוברות בכבל פואקסלי, התמונה טובה מאוד, איך לא כמו במצלמות IP.

ההגדרות במצלמות אנלוגיות פשוטות יותר, plug&play (חבר ונגן), מאשר במצלמות IP, אך טעינת התמונה מהירה יותר במצלמות IP מאשר במצלמות אנלוגיות וגם זאת עצם העובדה שהתשתית היא תשתית רשת.

מבחינת התשתית, כן, שוב סינית, הכבלים שעוברים בין מערכת ההקלטה ומסך תצוגה, התקנת מצלמות IP חוסכות העברה של יותר כבלים מאשר דרושים להתקנה של מצלמות אנלוגיות וזאת באמצעות סוג של מפצל שנקרא בשפה הטכנולוגית "SWICH". בעצם זה מאפשר חיבור של הכבל הבודד למספר מצלמות במקביל, מעין צומת עם התפצלות לכמה כיוונים.

ראינו את ההבדלים העיקריים בין סוגי המצלמות, תשקלו את היתרונות של שני הסוגים ותחליטו מה מתאים לכם בהתחשב בכל הנתונים, אך חשוב שתזכרו כי המקצועיות של המתקין לא פשוט חשובה מסוג המצלמות. כמו כן, תבדקו את האחריות והמלצות.

תזכרו כי בסופו של עניין הכל עניין של תקשורת.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment